niedziela, 19 maja 2013


Dominacja psa w domu

         Czytelniczka kupiła rocznego psa, który za wszelka cenę chce dominować w jej domu. Jak poradzić sobie z psem, który stał się agresywny – na pytanie odpowiada nasz ekspert.
Coker spaniel

Jak poradzić sobie z chęcią dominacji u psa?

          Ostatnio kupiłam rocznego cocker spaniela.  Początkowo pies był bardzo wesoły, grzecznie wytrzymał ze mną 6 godzin w pracy.  Po powrocie do domu pies zaczął wykazywać chęć dominacji.
Na wszelkie komendy reagował warcząc, a jego agresja wzrastała.  Kary wymierzane smyczą lub ręką nie przynoszą efektu. Czy jest to kwestia przebywania w nowym miejscu? Ile czasu będzie potrzebował, żeby się oswoić? Kiedy mogę zacząć go tresować? Czy pies nie stanowi zagrożenia dla mnie i dla mojej córki? ~Czytelniczka

Dominacja wpisana w charakter psa

            Cocker spaniel to rasa psów myśliwskich o wesołym i żywiołowym usposobieniu. Niestety poza tym, że to bardzo fajne i ciekawskie psy, tak samo jak np. jamniki, mają skłonności do dominacji.
            Biorąc psa o takim charakterze do domu, powinniśmy mieć tego świadomość. Kiedy pies narzuca nam swoją wolę szczerząc zęby i wydając głęboki pomruk, nawet jeśli to jego pierwszy dzień w nowym domu, należy go odpowiednio zdyscyplinować.
            Jeśli pies nie reaguje na polecenia "nie wolno", " zejdź z fotela", " idź do siebie" – znaczy to, że najprawdopodobniej nie jesteśmy dla psa wystarczająco przekonujący i powinniśmy działać z większym zdecydowaniem.
            W momencie dyscyplinowania psa po pierwsze: nie powinniśmy bać się własnego psa, po drugie: powinniśmy działać zdecydowanie, a po trzecie: każdą sprawę powinniśmy doprowadzić do końca.
            Oznacza to, że jeśli pies ma zejść z łóżka lub fotela, to działamy tak długo, aż pies znajdzie się na podłodze.
             Możemy np. zapiąć psu smycz (o ile się da) i w ten sposób sprowadzić go na dół.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz